Уряд збільшив обсяг держзамовлення для вишів

     Збільшення обсягу державного замовлення на 12,3% викликано об’єктивними причинами, що, в першу чергу, пов’язані з суспільно-економічною ситуацією в Україні: неврегульованим питанням фінансування професійно-технічної освіти, факторами, що спричинені військовим конфліктом на українській території, та збільшенням частки випускників бакалаврату в 2016 році, порівняно з попереднім роком. На цьому під час засідання Кабінету Міністрів України 6 червня наголосила міністр освіти і науки Лілія Гриневич, передає osvita.ua.
“Якщо ми подивимося на обсяг державного замовлення для вищих навчальних закладів в системі Міністерства освіти і науки, то він зменшився на 6% для закладів, якими опікується МОН. Натомість основне зростання пішло по тих спеціальностях та закладах, що належать до юрисдикції Міністерства оборони”, - додала Лілія Гриневич.
    Також вона прокоментувала збільшення держзамовлення за окремими позиціями. Так, за її словами, збільшення замовлення на молодшого спеціаліста в цьому році зумовлено непевним становищем у сфері професійно-технічної освіти. Оскільки відбулася передача повноважень на здійснення держзамовлення з державного рівня на місцевий, ряд малих обласних міст вимушені сьогодні фінансувати свої професійно-технічні заклади самостійно. При цьому бюджетних коштів у них на це нема, тому вони не можуть гарантувати, що обсяг держзамовлення до професійно-технічних закладів збережеться принаймні на рівні минулого року.
    «Куди підуть ці діти після дев’ятого класу? Адже ми будемо мати випускників дев’ятого класу, які традиційно йшли або у професійно технічну сферу, або у вищі навчальні заклади першого та другого рівня акредитації. Оскільки державне замовлення по професійно-технічній освіті у нас сьогодні не визначено, ми вирішили підтримати цих дітей та трохи збільшити - на 10% - замовлення на молодшого спеціаліста», - зазначила Міністр освіти і науки.
    Також, за повідомленням міністерства освіти, збільшується державне замовлення на освітньо-кваліфікаційний рівень магістр порівняно з минулим роком. Зoкремa, oбсягприйoмудержзaмoвленнянaпідгoтoвкуфaхівцівзaoсвітньo-квaліфікaційним рівнем «Мoлoдшийспеціaліст» визначений нa рівні 67,5 тис. oсіб, «Бaкaлaвр» – 90,7 тис., «Спеціaліст» – 42,9 тис., «Мaгістр» – 60 тис.
    “В 2016 році збільшується цифра по магістрах у зв’язку з тим, що в цьому році випустилось значно більше бакалаврів, ніж минулого - це так звані вікові хвилі. Таким чином, ми повинні розширити кількість бюджетних місць для магістрів”, - зазначила Лілія Гриневич.
Крім того, у міністерстві освіти повідомляють, що обсяг держзамовлення на аспірантуру та докторантуру в 2016 році становитиме - 4,6 тис. та 493 бюджетних місць відпoвіднo. Нa нaвчaння за робітничими спеціальностями зa держзaмoвленням планується прийняти 11,6 тис. учнів.

Фильтр
Найдено 5 
Подтвердите
Для того, что бы добавить товар в список желаний, Вам нужно