На держбюджет потрапляє понад 180 тисяч абітурієнтів

Загалом 184тис. 778 абітурієнтів рекомендовані  до зарахування на місця державного замовлення на всі освітньо-кваліфікаційні рівні. Єдине, що відділяє цих вступників від навчання за бюджетні кошти – оригінали документів.Їх вступникам потрібно принести до приймальної комісії ВНЗ до 18.00 5 серпня.

Про це повідомляють у Міністерстві освіти і науки України.

«Для Міністерства освіти і науки найбільш цікавим було отримати реальні дані та побачити, яким чином спрацює модель, коли місця держзамовлення розподіляються залежно від преференцій сильних абітурієнтів, і зараз у нас вже є попередні результати», – розказала перший заступник міністра освіти і науки Інна Совсун під час брифінгу на тему: «Вступна кампанія-2016: результати і висновки».

Завдяки системі «місце йде за абітурієнтом» перевагу на вступ до вищих навчальних закладів отримали абітурієнти з вищими балами ЗНО, таким чином вдалося підняти загальний прохідний бал на навчання за бюджетні кошти.

«Якщо аналізувати результати вступної кампанії, можна сказати, що є позитивні зрушення в плані рівного доступу до вищої освіти. Перш за все треба відмітити, що цьогоріч було скасовано позаконкурсний вступ і цільові направлення. Якщо ви пам’ятаєте 25 % місць держзамовлення минулими роками віддавалися для позаконкурсного вступу. Що стосується «цільовиків» – це могло бути 75% від держзамовлення. В результаті, ті вступники, що мали досить хороший бал, мали значно менший шанс вступити й отримати  бюджетне місце» – зазначила Наталія Радиш, експерт Громадянської мережі «ОПОРА».

В цьому році відбувався прийом документів на здобуття чотирьох освітньо-кваліфікаційних рівнів. Так, рекомендацію до зарахування на місце держбюджету на здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавр отримали 76тис. 664 абітурієнти (з них близько 66тис.– на перший курс, та близько 10тис.– на вступ на скорочену програму на бакалаврат на базі молодшого спеціаліста), на магістра – 24тис. 189, на спеціаліста – 12тис. 546 та на молодшого спеціаліста – 71тис. 379 вступників.

Фильтр
Найдено 5 
Подтвердите
Для того, что бы добавить товар в список желаний, Вам нужно