На бюджет цього року зможе вступити майже половина випускників

В 2016 році держзамовлення для вишів, що підпорядковуються Міністерству освіти і науки України складатиме 245 тисяч осіб, серед них орієнтовно 217 тисяч – обсяг місць на денну форму навчання.

Про це розказала Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич  під час прес-конференції на тему: «Особливості вступної кампанії - 2016», - передає сайт МОН.

Загалом, держзамовлення в цьому році було збільшено на 12,3%. Підвищення, в першу чергу, стосується технічних та аграрних спеціальностей, а також вищих навчальних закладів, які знаходяться під керівництвом Міноборони та МОЗу. Лілія Гриневич підкреслила, що потреба у військових та медичних кадрах викликана об’єктивними причинами – військовим конфліктом на території України.

В свою чергу  держзамовлення для вишів, що підпорядковуються Міністерству освіти і науки України, було зменшено на 6%  порівняно з минулим роком. Дане скорочення, перш за все, викликане зниженням кількості школярів. Так, за даними Державної служби статистики,  кількість випускників, що отримали атестат про повну загальну середню освіту в 2016 році - без урахування окупованих та непідконтрольних територій - скоротилася приблизно на 7% (на 18 тисяч осіб).

“Таким чином, складається ситуація, що орієнтовно 50% випускників шкіл зможуть претендувати на місця за кошти бюджету. Це достатньо оптимістична інформація для наших абітурієнтів, для них є реальний доступ за конкурсом до вищої освіти, і для нас найголовніше, щоб цей конкурс був справедливим”, - зазначила Лілія Гриневич.

Збільшення частки держзамовлення на технічні спеціальності, зокрема ІТ, Міністр освіти і науки пояснила розвитком високотехнологічного бізнесу в Україні.

“Ми сьогодні маємо працювати на  виріст, адже ті фахівці, що вступають цього року, вийдуть на ринок праці через 5-6 років. Це означає, що якщо ми обираємо інноваційний розвиток економіки і визначили пріоритетні сфери для себе - кластери економіки, які  мають годувати Україну - ми повинні готувати фахівців для цих кластерів уже сьогодні”, - наголосила Лілія Гриневич.

Крім того, вона зазначила, що зараз одне з базових завдань МОН в рамках реформування вищої освіти – змінити якість підготовки фахівців.

“Високотехнологічний бізнес в Україні сьогодні заявляє, що їм не вистачає фахівців з адекватною підготовкою. Справа в тому, що мало отримати тільки технічну освіту, вони хочуть, щоб їх працівники також добре знали іноземну мову, щоб вони вміли працювати з людьми. Тобто є ціла низка інших додаткових вимог до випускників. Зараз ми працюємо над новими стандартами вищої освіти, які мають це врахувати”, - наголосила Лілія Гриневич.

Також вона привернула увагу до того, що  в цьому році було введено ряд новацій, що допоможуть зробити вступ до вишів більш справедливим та прозорим.

Зокрема, це стосується введення повністю електронної системи подачі документів, що дозволить не лише прибрати черги біля приймальних комісій, а й технічно забезпечити адресність держзамовлення  - ще одне нововведення цього року. Так, відтепер кількість місць держзамовлення в університеті коригуватиметься залежно від його популярності у студентів з вищими балами ЗНО.

Довідково: 6 липня відбулося засідання Уряду на якому було прийнято постанову “Про державне замовлення на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрів, на підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів у 2016 році”, що визначило обсяг держзамовлення на 2016 рік для вищих навчальних закладів. Зoкремa, oбсягприйoмудержзaмoвленнянaпідгoтoвкуфaхівцівзaoсвітньo-квaліфікaційним рівнем «Мoлoдшийспеціaліст» визначений нa рівні 67,5 тис. oсіб, «Бaкaлaвр» – 90,7 тис., «Спеціaліст» – 42,9 тис., «Мaгістр» – 60 тис. Також прийнятий документ визначає обсяг держзамовлення на аспірантуру та докторантуру в 2016 році - 4,6 тис. та 493 бюджетних місць відпoвіднo. Нaнaвчaннязaрoбітничимиспеціaльнoстямизaдержзaмoвленням планується прийняти 11,6 тис. учнів.

Фильтр
Найдено 5 
Подтвердите
Для того, что бы добавить товар в список желаний, Вам нужно